Co zyskujesz studiując prawo na Uniwersytecie WSB Merito?

Ponad czterdzieści przedmiotów prawniczych realizowanych w trakcie nauki pozwoli Ci zdobyć wiedzę konieczną w zawodzie prawnika.  Dzięki odpowiednio dobranym zajęciom łatwiej przygotujesz się do egzaminu na aplikacje prawnicze.

Nasze prawo w TOP10 w Polsce

Nasze studia prawnicze w TOP 10 w Polsce!

Według Rankingu Wydziałów Prawa Rzeczpospolitej nasz uniwersytet znalazł się w pierwszej 10 najwyższej ocenionych uczelni niepublicznych w Polsce! Miejsce w rankingu potwierdza praktyczny charakter naszych studiów prawniczych i pełną gotowość studentów do rozpoczęcia kształcenia na wybranej przez siebie aplikacji.

 

Dowiedz się więcej

Poznasz nie tylko prawo zapisane w aktach prawnych i omawiane w literaturze prawniczej, ale także "prawo w działaniu" - dzięki symulacjom rozpraw, wizytach w sądach i stałemu kontaktowi z wykładowcami z bogatym doświadczeniem praktycznym.

Studia te pomogą Ci kształtować ścieżkę kariery w organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości, w podmiotach prywatnych lub administracji publicznej.

 

Podczas specjalistycznych warsztatów prawniczych poznasz tajniki wybranego obszaru prawa (np. prawa internetu, spadkowego czy kryminalistyki). Przygotujemy Cię do zdania egzaminów na aplikacje prawnicze, który jest niezbędne, by pracować jako adwokat, prokurator, sędzia, radca prawny czy notariusz.

Pracownicy badawczy, badawczo-dydaktyczni Uniwersytetu WSB Merito tworzą zespoły badawcze, specjalizujące się w danej dziedzinie. Zespoły badawcze zajmujące się pokrewnymi dziedzinami tworzą naukowy Instytut Prawa i Administracji.  Dyrektorem instytutu jest prof. dr hab. dr h.c. Andrzej Jan Szwarc.

Hantel
uzyskujesz możliwość rozpoczęcia aplikacji prawniczej
Mózg
zajęcia prowadzone przez praktyków
Dyplom
gwarancja dobrze płatnej pracy
Książki
przedmioty przygotowujące do aplikacji prawniczej
Książki
poznasz podstawy angielskiego języka prawniczego
Wojtkowska

 Z Uniwersytetem WSB Merito jestem związana już blisko 10 lat. Bardzo cenię sobie relacje, które zbudowałam w tym czasie, a które sprawiły, że nadal z chęcią rozwijam się w murach naszej uczelni.

Jako osoba aktywna i gotowa na podejmowanie nowych wyzwań cieszę się, że mogłam też angażować się w różne uczelniane projekty – nie tylko te związane ze studiowanym kierunkiem, ale przede wszystkim dotyczące moich pasji i zainteresowań.

  Jako studentka otrzymałam wiele wsparcia od wykładowców i pracowników WSB. Cenne rady doświadczonych praktyków w połączeniu z moją wytrwałą pracą pozwoliły mi zdobywać sukcesy i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Teraz to ja dzielę się swoim doświadczeniem z moimi studentami.

Paulina Wojtkowska

absolwentka i wykładowca Uniwersytetu WSB Merito (wcześniej Wyższej Szkoły Bankowej), członek Rady Programowej kierunku prawo

Pawłowski

Czy można aktywnie uczestniczyć w życiu studenckim, studiować, pracować i jednocześnie realizować swoje pasje? Można! Na Uniwersytecie WSB Merito to wszystko jest możliwe. Ale wszystko zależy też od Ciebie, od Twojego zaangażowania, wytrwałości w osiąganiu celów. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

            Moja przygoda na Uniwersytecie WSB Merito rozpoczęła się w październiku 2014 roku. Ukończyłem tu dwa kierunki – prawo w biznesie i prawo. W trakcie studiów poznałem wspaniałych ludzi, przyjaciół. Dzięki otwartości Uniwersytetu na studenckie inicjatywy, których z każdym rokiem przybywało, wspólnie realizowaliśmy wiele projektów, jak choćby wyjazdy studyjne do Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego.

            Obecnie, mimo że jestem absolwentem, moja przygoda tutaj nie zakończyła się, lecz trwa nadal; zmianie uległa jedynie rola. I przede wszystkim, po tylu latach mogę powiedzieć, że nie żałuję ani jednego dnia spędzonego na Uniwersytecie WSB Merito, ani jeden dzień nie był dniem straconym.

Piotr Pawłowski

absolwent i wykładowca Uniwersytetu WSB Merito (wcześniej Wyższej Szkoły Bankowej)

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Poznasz i zaczniesz stosować przepisy prawa, postępowania cywilnego, karnego i administracyjnego.
Dowiesz się, jak interpretować regulacje prawne dotyczące ochrony konkurencji i konsumenta, ochrony patentowej, ochrony danych osobowych, ochrony środowiska.
Dowiesz się, jak obsługiwać spółki prawa handlowego i przygotowywać umowy w obrocie gospodarczym.
Nauczysz się stosować przepisy prawa handlowego i finansowego, w tym postępowania podatkowego, a także prawa pracy, prawa europejskiego oraz międzynarodowego.

Program studiów

Przedmioty ogólne:

  • Język obcy specjalistyczny
  • Przygotowanie do rynku pracy
  • Komunikacja i negocjacje
  • Podstawy ekonomii

Przedmioty kierunkowe:

  • Prawoznawstwo
  • Tradycje prawa
  • Logika
  • Doktryny polityczno-prawne
  • Teoria i filozofia prawa
  • Prawo cywilne (część ogólna, prawo rzeczowe, zobowiązania)
  • Prawo administracyjne (ustrojowe i materialne)
  • Prawo karne
  • Postępowania: cywilne, karne, administracyjne i sądowoadministracyjne, podatkowe
  • Prawo międzynarodowe prywatne
  • Prawo europejskie
  • Prawo handlowe
  • Prawo finansowe
  • Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe
  • Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
  • Publiczne prawo gospodarcze
  • Prawo karne gospodarcze
  • Prawo konkurencji i konsumentów
  • Prawo własności intelektualnej
  • Prawo ochrony środowiska
  • Przygotowanie do aplikacji
  • Warsztaty prawnicze
  • Systemy informacji prawnej
  • Prawo rodzinne, opiekuńcze i spadkowe

 

Zobacz szczegółowy program studiów na kierunku Prawo (niestacjonarne).

Zobacz szczegółowy program studiów na kierunku Prawo (stacjonarne).

 

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Ryszard Sowiński
Jacek Połczyński
dr Marta Karpińska
dr Magdalena Błaszyk
dr Maciej Kowalczyk
dr Mieszko Łukaszewicz
dr. A. Wojcieszak
dr hab. Ryszard Sowiński, profesor UWSB Merito

Prof. UWSB Merito, specjalista w obszarze zarządzania kancelariami prawnymi. Współpracuje z właścicielami i partnerami przy diagnozowaniu organizacji, tworzeniu i wdrażaniu strategii rozwoju. Zawodowy członek rad nadzorczych oraz komitetów strategicznych/sterujących kancelarii. 

dr Justyna Matusiak

Menedżer kierunku prawo i prawo w biznesie 

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora nauk prawnych w zakresie prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swoich zainteresowaniach...

dr Jacek Połczyński

Z Uniwersytetem WSB Merito związany jestem od jej początków, ponieważ pracuję tu jako pracownik etatowy od, bez mała, dwóch dekad. Zawdzięczam to ludziom, którzy stworzyli i rozwijali tę Szkołę i którzy sprawili, że przez lata było to miejsce przyjazne dla wykładowców i...

dr Bartosz Pawelczyk

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji, kierunek prawo, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2014 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu w Katedrze Prawa Konstytucyjnego (rozprawa doktorska na temat...

dr Marta Karpińska

Doktor nauk prawnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obroniła pracę doktorską pt. „Pozycja prawna multiagenta ubezpieczeniowego” w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego. Wykładowca akademicki z bogatym...

dr Magdalena Błaszyk

Absolwentka dwóch kierunków prowadzonych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Prawa i Psychologii. Adwokat, członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Stopień doktora nauk prawnych uzyskała broniąc rozprawę doktorską poświęconą udziałowi małoletniego w procesie...

dr Maciej Kowalczyk

Doktor nauk prawnych i od pięciu lat adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu. Autor kilkunastu artykułów naukowych, autor trzech monografii i współredaktor monografii zbiorowej. Zainteresowania naukowe i badawcze: prawo osobowe oraz prawo zobowiązań, zwłaszcza w ujęciu...

dr Agnieszka Narożniak

Doktor nauk prawnych, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2016 roku związana jako wykładowca z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu, obecnie adiunkt na Wydziale Finansów i Bankowości. Wcześniej zatrudniona w służbie...

dr Mieszko Łukaszewicz

Doktor nauk prawnych (2015), mgr prawa (2010) i mgr arabistyki (2008) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doradca podatkowy (od 2016, nr wpisu 12800), Adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu. Autor publikacji dotyczących systemów prawnych państw arabskich i międzynarodowego...

dr Agnieszka Wojcieszak

Doktorantka w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autorka publikacji z zakresu...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Dla kogo?

To kierunek dla osób, które:

  •   marzą, by zostać sędzią lub adwokatem
  •   nie boją się kodeksów i ustaw
  •   doskonale odnajdują się, pracując pod presją czasu.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

ul. Powstańców Wielkopolskich 5
61-895 Poznań

Telefon: fax 61 655 32 27
Pobierz stronę do PDF