Absolwent Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej oraz Studiów Podyplomowych z Marketingu i Psychologii Zarządzania. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w bibliotece akademickiej. Autor wielu skryptów i artykułów z zakresu psychologii zarządzania i współczesnego bibliotekarstwa. Prowadzi warsztaty dla bibliotekarzy dotyczące budowania efektywnego zespołu i rozwiązywania konfliktów. W 2001 uzyskał tytuł bibliotekarza dyplomowanego. Laureat Nagrody im. A. Wojtkowskiego dla najlepszego bibliotekarza Województwa Wielkopolskiego w roku 2016. W 2018 został Wielkopolskim Bibliotekarzem Roku. Uczestnik wyjazdów studyjnych do bibliotek uniwersyteckich w Hiszpanii. Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Doktor nauk humanistycznych (bibliologia) Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w tworzeniu warsztatu pracy związanego z wyszukiwaniem, organizacją oraz archiwizacją informacją, pracą z użytkownikami oraz biblioterapią. Wieloletni pracownik bibliotek (Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu). Obecnie dyrektor Wydawnictwa Naukowego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 1996 roku związana zawodowo z Biblioteką Główną Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, obecnie na stanowisku starszego kustosza kieruje oddziałem opracowania zbiorów.
Olga Sadowska, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła studia podyplomowe na kierunku marketing kultury. Pracowała w bibliotece Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu, przez wiele lat prowadziła media społecznościowe festiwali filmowych. Obecnie pracuje jako redaktorka.
Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej oraz Studiów Podyplomowych Broker Informacji. Bibliotekarz dyplomowany, pracownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla uczniów i nauczycieli z zakresu dezinformacji, prawa autorskiego, nabycia kompetencji cyfrowych. W latach 2019-2022 brała udział w projekcie Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece skierowanego do osób pracujących w bibliotekach w całej Polsce.
Od początku swojej pracy zawodowej związana z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Jarocinie. Doświadczenie nabywała przechodząc przez wszystkie szczeble bibliotecznej hierarchii m.in. pracowała w filii szpitalnej przynosząc chorym książki do łóżka. Od 2009 roku ma przyjemność kierować jarocińska biblioteką. Lubi mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Praca jest jej pasją i ma nadzieję, że tak jej zostanie. Chciałaby, aby biblioteka, którą kieruje była miejscem, do którego lubią przychodzić zarówno użytkownicy, jak i pracownicy. Ciągle pracuje nad tym, aby przyciągać do biblioteki różne środowiska i z różnymi potrafić współpracować, a także dobrze kierować zespołem. Jest absolwentką programu dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Kieruj w dobrym stylu”, członkinią Grupy InicJaTyWy, sieciującej dyrektorów bibliotek publicznych z całej Polski oraz prezeską Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY.
Prywatnie lubi chodzić po górach, poznawać nowych ludzi i nowe miejsca.
Jest magistrem animacji społeczno-kulturalnej. Od 14 lat pracuje jako nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół w Luboniu
Edukatorka, animatorka, koordynatorka projektów i współpracy z instytucjami kultury, obecnie dyrektorka Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu i wykładowczyni: Literatura polska i światowa, Biblioterapia, Gamifikacja i wykorzystanie gier w animacji czytelnictwa, Animacja czytelnictwa wybranych grup społecznych. Wykładowczyni Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu na Studiach Podyplomowych na kierunku: Bibliotekarstwo w teorii i praktyce oraz Terapia pedagogiczna z arteterapią przedmiotów: Biblioterapia; Doradca książkowy i nowe trendy w bibliotekarstwie; Metodyka pracy w bibliotekach szkolnych; Metodyka edukacji czytelniczej i medialnej. Wiceprezeska Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Prowadząca warsztaty i szkolenia dla bibliotekarzy, pedagogów i wychowawców z zakresu biblioterapii i animacji czytelnictwa, m.in. podczas Międzynarodowej Konferencji Słowo a Człowiek KUL Tomaszów Lubelski 2008; Międzynarodowego Seminarium Bibliotekarzy Wyspa Książki MBP Wrocław 2022; cykl szkoleń w ramach projektu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego „Kształcenie zdolności rezyliencji – szkolenia biblioterapeutyczne dla bibliotekarzy” Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie 2023. Laureatka nagrody indywidualnej II stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej przyznanej przez Centrum Edukacji Artystycznej w 2019 r. Tytuł Dolnośląski Bibliotekarz Roku w 2010. Panelistka: Wrocławskiego Kongresu Kultury; Debaty eksperckiej: Oprowadzanie kuratorskie czy kulturalny plac zabaw; Debaty eksperckiej: Rola bibliotekarza i bibliotekarki – czy powinna to być osoba skoncentrowana na promowaniu czytelnictwa, czy jej aktywność powinna objąć także inne dziedziny animacji kultury i organizacji wydarzeń? Autorka i koordynatorka kilku projektów ministerialnych, wielu akcji kulturalnych, warsztatów i artykułów w prasie fachowej.
Edukatorka i przewodniczka w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Absolwentka Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu.
Pozytywistka z misją wdrażania biznesowych praktyk w sektorze kultury. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym. Praktyczne umiejętności dotyczące realizacji projektów kulturalnych zdobyła pracując przez 9 lat w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Prowadziła wykłady w Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2020 roku prowadzi szkolenia dla bibliotekarzy z zakresu marketingu i promocji czytelnictwa, nowych technologii oraz dostępności w ramach działań Fundacji Good Culture i firmy Good Books.