Jacek Magiera

Dr nauk technicznych w zakresie  mechaniki komputerowej (WIL PK), adiunkt w Instytucie Technologii Informatycznych w Inżynierii Lądowej WIL PK, współtwórca programu studiów na specjalności BIM na WIL PK, wykładowca na specjalności BIM, wykładowca studiów podyplomowych BIM (WSB, PK).

Koordynator Centrum Kompetencji Autodesk przy Politechnice Krakowskiej,  Autodesk Educator Expert, Członek V4 BIM Task Group (szef  Zespołu Science-Research-Development),  Członek Komitetu Sterującego projektu ITB dot. ekspertyzy nt. uwarunkowań  wdrożenia BIM w system zamówień publicznych, ekspert Komitetu BIM przy PZITB, Przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Centrum Certyfikacji BIM. Autor publikacji o BIM, współautor książki „BIM w praktyce. Standardy, wdrożenia, casestudy”, PWN 2017. Konsultant inwestycji BIM, m.in.: Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego CNK, Małopolskie Centrum Nauki, obwodnicy Zatora.

Maciej Kindler

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, inżynier budownictwa, planista, kosztorysant, od rozpoczęcia pracy zawodowej fan i pasjonat BIMu. Przez większość kariery związany ze Skanska w Polsce, Finlandii oraz Wielkiej Brytanii. Modele mają dla niego wartość wyłącznie, gdy są inteligentne i można je wykorzystać w możliwie największej liczbie procesów budowlanych (od projektowania, poprzez przygotowanie i realizację projektu, po użytkowanie budynku). Specjalizuje się w BIM 4D i 5D+, gdzie stale znajduje nowe obszary zastosowania, szukając optymalnych rozwiązań i najlepszych praktyk. Aktualnie pracuje dla Skanska UK Infrastructure, gdzie jako BIM Lead zarządza zespołem BIM i projektami, współtworzy strategię digitalizacji i wyznacza kierunki rozwoju BIM, pracując na projektach największych lokalnych klientów, takich jak: Network Rail, High Speed 2, National Grid czy Highways England. Członek zespołu autorskiego inicjatywy BIM Standardy PL oraz wykładowca BIM na polskich uczelniach.

Dariusz Kasznia

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego, Politechniki Krakowskiej, specjalność Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie, absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek Informatyka.

Od ponad 20 lat związany z branżą informatyka dla budownictwa. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z wdrożeniem BIM od strony Zamawiającego. Wykładowca studiów podyplomowych BIM (WSB, AGH, PK). Współautor książki "BIM w praktyce. Standardy, wdrożenie, case study” PWN 2018.  Członek zespołu autorskiego inicjatywy „BIM Standard PL”. Jest autorem lub współautorem dokumentów BIM Zamawiającego dla wielu inwestycji publicznych, uznawanych obecnie za „dobry wzór”. Kieruje zespołem ekspertów wspierającym GDDKiA w realizacji projektu pilotażowego BIM „projekt Zator”.

Prezes Zarządu Fundacji Europejskie Centrum Certyfikacji BIM, członek prezydium Komitetu BIM PZITB, ekspert BIM Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, właściciel firmy BIMind.

Paweł Łaguna
Paweł Łaguna

Dyrektor zarządzający w Swissroc Building Intelligence, odpowiedzialny za oddział polski międzynarodowej zintegrowanej Grupy Budowlanej. Współpracuje z zarządem Swissroc Group, współtworząc strategię organizacji oraz programy biznesowe i technologiczne, obejmujące m.in. wdrażanie metodyki BIM, BIM2FM, Digital Twin, sztucznej inteligencji w sektorze budowlanym. Wspiera merytorycznie i technicznie zespół realizujący projekty architektoniczne i infrastrukturalne obejmujące metodykę BIM zgodnie z normą PN-EN ISO 19650 o łącznej wartości kilku miliardów złotych.
Wcześniej przez ponad 6 lat jako dyrektor ds. technologii w Graph’it odpowiadał za wdrażanie innowacyjnych technologii i procesów w pełnym cyklu życia budynku. Nadzorował realizację programów badawczo-rozwojowych, strategii informacyjnych oraz wdrożeń BIM w sektorze prywatnym i publicznym (Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Miasto Poznań, DCO). Doradzał w zakresie złożonych inwestycji, począwszy od ogromnych projektów infrastrukturalnych po wieżowce. Odpowiedzialny za opracowanie dokumentów procesowych oraz procedur i metod związanych z metodyką BIM w trakcie realizacji projektów infrastrukturalnych, jak Rewitalizacja Starego Rynku czy Projektów Centrum w Poznaniu oraz dużych obiektów kubaturowych, jak Dolnośląskie Centrum Onkologiczne we Wrocławiu o łącznej wartości kilku miliardów złotych.
Wcześniej wieloletni manager po stronie Inwestora Zastępczego, generalnego wykonawcy i projektant, współodpowiedzialny za realizację ponad 50 projektów na terenie Polski, Europy Wschodniej, Azji i Stanów Zjednoczonych.


Architekt, członek IARP oraz SARP. Dyplomowany BIM Manager oraz wdrożeniowiec oprogramowania klasy BIM i CAFM. Wiceprezes Fundacji ECCBIM, organizacji non-profit, zrzeszającej ekspertów zainteresowanych skutecznym wdrożeniem oraz standaryzacją metodyki BIM w Polsce. Odpowiedzialny za współtworzenie programów studiów na uczelniach państwowych i prywatnych. Wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych, z zakresu BIM, Lean Construction i zwinnych technik zarządzania. Autor i współautor książek (m.in. BIM dla Managerów, wydaną przez PWN) i artykułów naukowych dotyczących cyfryzacji budownictwa i standaryzacji metodyki BIM. Doktorant na Politechnice Poznańskiej – otwarty przewód doktorski na temat zastosowania technologii informacyjnych dla budynków istniejących.

Tomasz Owerko

Samodzielny pracownik naukowy Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa AGH w Krakowie. Specjalista w zakresie technologii i metodyki BIM oraz nowoczesnych technologii pomiarowych (skaning laserowy, tachymetry zrobotyzowane, fotogrametria, GNSS). Autor rozwiązań w warstwie algorytmicznej oraz pomiarowej. Absolwent kierunków Geodezja i Kartografia (WGGiIŚ AGH) oraz Inżynieria Oprogramowania (WEAIiIB AGH). Stypendysta programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA. Autor i recenzent publikacji naukowych. Kierownik prac badawczych realizowanych na zlecenie GDDKiA na obiektach mostowych oraz wykonawca w licznych grantach naukowych – w szczególności odpowiedzialny za technologię UAV, skaning laserowy oraz BIM w projekcie „Nowoczesne metody rozpoznania podłoża gruntowego w drogownictwie” finansowanym przez NCBiR oraz GDDKiA w ramach przedsięwzięcia RID (Rozwój Innowacji Drogowych). Członek zespołu konsultantów pierwszego programu pilotażowego realizowanego przez GDDKiA w technologii BIM (Projekt pilotażowy z zastosowaniem technologii BIM dla zaprojektowania i budowy obwodnicy Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28), uczestnik międzynarodowych konferencji z tego zakresu (buildingSMART International Summit), współautor pytań obejmujących uzyskanie kompetencji buildingSMART Individual Qualification. Autor publikacji naukowych dotyczących technologii i metodyki BIM. Uczestnik konsultacji w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa dotyczących wdrożenia technologii BIM. Członek zespołu autorskiego BIM STANDARD PL. Uprawniony geodeta.

Michał Zając

Architekt, BIM Manager. Absolwent wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Praktyk i entuzjasta technologii BIM. Trener i konsultant Fundacji Europejskie Centrum Certyfikacji BIM. Doświadczenie związane z projektowaniem i  koordynacją zdobył podczas pracy nad skomplikowanymi technologicznie obiektami przemysłowymi i budynkami użyteczności publicznej w kraju i za granicą. Przez ostatnie 12 lat pracuje wyłącznie w oparciu o technologię BIM. Odpowiedzialny za system szkoleń, wdrożenia i tworzenie standardów pracy w środowisku BIM. Odpowiedzialny za procedury  oraz zarządzanie zespołem BIM.

Maciej Dusza

Absolwent wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Od początku kariery zawodowej związany z technologią BIM. BIM Koordynator na największych inwestycjach biurowych Skanska Polska m.in. Atrium Soutch II, Generation Park oraz Spark. Współtwórca Standardów BIM Skanska. Uważa, że najważniejszym etapem procesu BIM jest właściwe określenie celów zastosowania technologii tak aby BIM przyniósł maksymalny zysk dla inwestycji. Specjalizuje się koordynacji BIM, planowaniu 3D i 4D oraz zarządzaniu realizacją i projektowaniem z wykorzystaniem aplikacji chmurowych. Obecnie pracuje w firmie Vamed Polska jako Kierownik Projektu oraz BIM Manager budowy Ośrodka Radiologii.

Paweł Komajda
Przemysław Komajda

Geodeta, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku geodezja i geoinformatyka. Od początku kariery zawodowej związany z technologią BIM. Entuzjasta i specjalista openBIM i implementacji formatu IFC. Specjalista w dziedzinie nieinwazyjnych metod pomiarowych nadziemnych (skaning laserowy, tachimetria zrobotyzowana) i podziemnych (georadar, radiodetekcja). Obecnie zajmujący się głównie inwentaryzacją  i implementacją metodyki BIM dla obiektów istniejących oraz analizą ryzyka związaną z niezidentyfikowanymi obiektami podziemnymi w kontekście nowo projektowanych inwestycji.

Jędrzej Pasalski
Jędrzej Pasalski

Jędrzej zarządza działem BIM w jednym z wiodących brytyjskich biur projektowych. Do zespołu dołączył niedługo po otwarciu studia we Wrocławiu i od tego czasu przebył drogę od asystenta architekta do szefa działu BIM i jednego z Associate Directors. Jędrzej dba o to, żeby wszystkie procesy i narzędzia stworzone przez zespół BIM odzwierciedlały rzeczywiste potrzeby i dobrze wpisywały się w system pracy projektantów. W ramach swoich działań doprowadził organizację do uzyskania certyfikatu zgodności z normą BIM ISO 19650-2. Jako członek ARB i IARP kontynuuje pracę jako architekt, wierząc że efektywny BIM  ma sens, gdy odnosi się do działań projektowych. Jędrzej jest Instruktorem Autodesk oraz Certyfikowanym Członkiem BIM Level 2 BRE Academy. Współpracuje z Europejskim Centrum Certyfikacji BIM w charakterze konsultanta i eksperta. Jest również jednym z wykładowców studiów podyplomowych o tematyce BIM. W swoich dotychczasowych działaniach realizował wdrożenia BIM w biurach architektonicznych, autorskie szkolenia z oprogramowania wspierającego modelowanie i zarządzanie informacją oraz występował jako prelegent i panelista w polskich i międzynarodowych wydarzeniach branżowych. Jest również współorganizatorem wydarzenia BIM Meetup Polska.

​​​

Bartłomiej Kulig
Bartłomiej Kulig

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w specjalności Mosty i Budowle Podziemne. Od 2015 roku zawodowo związany z branżą infrastruktury liniowej, w szczególności mostową. Przez większość kariery związany z firmą Jacobs, gdzie uczestniczył w realizacji wielu projektów realizowanych w technologii BIM w zakresie modelowania, koordynacji oraz finalnie zarządzania informacją - Dubai Metro R2020, Lower Thames Crossing, Transpennine Route Upgrade, High Speed 2. Od 2017 roku prowadzący szkolenia oraz wdrożenia z zakresu zarządzania informacją w środowisku CDE, pasjonat automatyzacji oraz parametryzacji przepływu danych oraz projektowania. Aktualnie pracuje jako specjalista BIM w firmie Autodesk. Zdobywając doświadczenie od strony producenta oprogramowania, konsultuje i dobiera optymalne rozwiązania dotyczące rozwoju BIM w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Na kierunku "BIM Manager" prowadzi zajęcia z zakresu konfiguracji i działania środowiska CDE oraz zaawansowanych aspektów tworzenia modeli, skupiając się głównie na automatyzacji przepływu informacji w trakcie trwania projektu i przekazując wiedzę dotyczącą optymalnych wdrożeń tychże procesów.

Aleksandra Zielazna-Pawulkiewicz
Aleksandra Zielazna - Pawlukiewicz

Ekspert ds. Bim i Zarządzania Projektami, psycholog biznesu, inżynier budownictwa.

W praktyce mentoringowej i coachingowej wzmacniam kadrę zarządzającą, menedżerów i osoby pełniące funkcje BIM w efektywnym kształtowaniu procesów projektowych, współtworzeniu skutecznych zespołów projektowych oraz przeprowadzaniu ich przez wdrożenie BIM do organizacji.

Cechuje mnie niezwykła skuteczność działania i dotykania sedna problemu, dzięki czemu osoby, z którymi współpracują szybciej osiągają zakładane cele.

W latach 2022 oraz 2023 stworzyłam 3 strategie wdrożenia BIM do przedsiębiorstw.

Od 18 lat pracuję w branży budowlanej, z czego od ponad 13 lat zarządzam zespołami projektowymi. Współpracowałam z takimi formami jak VINCI, SARAIVA $ ASSOCIADOS< DYER, CHAPMAN TYLOR, MK3, JSK ARCHITEKCI, WXCA, MOSTOSTAL WARSZAWA.

Na swoim koncie mam zrealizowanych kilkadziesiąt projektów, w tym nadzory nad realizacją projektu na budowie czy obsługę budów w charakterze inżyniera budowy w Polsce i za granicą. W swoim portfolio projektowym posiada m. in. nagrodzony prestiżową nagrodą BIM d'OR Awards 018 projekt Narodowego Centrum Onkologiczno-Badawczego w Astanie (ok. 95 000m2). Największa inwestycja, której porojektem zarządzałam, to Centrum Handlowe "Cloud" w Czelabińsku (560 00m2). Największy zespół projektowy, którym zarządzałam składał się z 45 osób.