Opis kierunku
Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne. |
p>Podczas studiów zdobędziesz wiedzę na temat efektywnego zastosowania prawa zamówień publicznych tak, aby zamawiający wydał swoje pieniądze celowo i oszczędnie, a wykonawca nauczył się sięgać po zamówienia publiczne, stając się skuteczniejszym na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Nauczysz się również praktycznego i skutecznego rozwiązywania problemów wykonawcy i zamawiającego.
Studia realizowane w formie niestacjonarnej (tradycyjnej), czyli w salach wykładowych w weekendy.
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.
Co zyskujesz?
- Zdobędziesz szeroką wiedzę – nie tylko z zakresu zamówień publicznych, ale także prawa cywilnego, administracyjnego, handlowego i gospodarczego.
- Niemal wszystkie wykłady i ćwiczenia prowadzone są przez członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, dzięki czemu w sposób praktyczny opanujesz zasady prawa zamówień publicznych nie tylko dla zamawiających, ale i dla wykonawcy.
- Będziesz mógł samodzielnie wykonywać czynności związane ze stosowaniem prawa zamówień publicznych u wykonawcy i zamawiającego.
- WSB we Wrocławiu – jako jedyna uczelnia w Polsce – zapewnia Ci dostęp online do profesjonalnej bazy orzeczeń w wyszukiwarce SzuKIO.pl przez cały okres trwania studiów. Wiedza zawarta w ponad 20 tysiącach wyroków pozwoli poznać praktyczne przykłady naruszeń wraz z uzasadnieniem obu stron sporu, co istotnie przyspieszy proces uczenia się. Narzędzie to z powodzeniem stosowane jest przez praktyków zamówień publicznych instytucji realizujących przetargi, firm wykonawczych i doradczych.
- Doświadczeni inżynierowie wyjaśnią w sposób przystępny zarówno dla osób z wykształceniem budowlanym, jak i mających inne specjalności nowe aspekty przygotowywanego przez rząd kodeksu urbanistyczno-budowlanego zastępującego prawo budowlane.
- Dowiesz się, jak praktycznie wykorzystywać nowe zapisy prawa w zakresie robót budowlanych w zamówieniach publicznych i jakie konsekwencje są np. związane z powrotem zawodu urbanisty.
- W ramach czesnego udostępnimy Ci aplikację przygotowaną zgodnie z wytycznymi Urzędu Zamówień Publicznych, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Cyfryzacji, abyś na własnym przykładzie mógł sprawdzić, jak działa portal e-usług, z którego będą musieli korzystać wszyscy zamawiający i wykonawcy. Jest to rozwiązanie niestosowane na jakimkolwiek innym kierunku zamówień publicznych w Polsce.
- Na warsztatach będziesz ćwiczył, jak samodzielnie napisać specyfikację istotnych warunków zamówienia, protokół z postępowania czy jak praktycznie wykorzystać elektroniczne wspomaganie udzielania zamówień publicznych.
- Będziesz miała możliwość członkostwa w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Konsultantów Zamówień Publicznych, po spełnieniu poniższych warunków:
- Złożenie deklaracji przystąpienia do stowarzyszenia – deklarację można uzyskać, składając prośbę o nią na adres: biuro@oskzp.pl lub jwysocki@oskzp.pl
- Udokumentowanie min. 2-letniej praktyki w obszarze zamówień publicznych
- Ukończenie studiów podyplomowych zamówienia publiczne w WSB we Wrocławiu lub zamiennie: udział w min. dwóch szkoleniach prowadzonych przez członków OSKZP. W razie wątpliwości co do członkostwa w OSKZP wykładowcy informację można otrzymać od kierownika merytorycznego studiów – Jerzego Wysockiego (jwysocki@oskzp.pl)
- Rozmowa kwalifikacyjna z zarządem OSKZP.
Dla kogo?
- Studia skierowane są nie tylko do pracowników komórek, biur zamówień publicznych, ale i osób merytorycznie odpowiedzialnych za opis przedmiotu zamówienia i warunków udziału w postepowaniu.
- Uczestnikami zajęć mogą być także pracownicy-wykonawcy, którzy odpowiadają za przygotowanie oferty lub sami wykonawcy zainteresowani korzystaniem ze środków publicznych.
- Zamówienie publiczne to propozycja studiów dla osób, które nigdy nie brały udziału w procedurach zamówień publicznych, a chcą uzyskać nowe umiejętności umożliwiające zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy.
Dokument ukończenia studiów
Bezpłatne szkolenia biznesowe
Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).
Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.
Zasady rekrutacji
Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.
Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.
Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.
Bezzwrotne dotacje na studia
Sprawdź jakie dofinansowanie na studia podyplomowe ze źródeł zewnętrznych możesz otrzymać. Dopłata możliwa jest dzięki współpracy z instytucjami, które przyznają środki na rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji zawodowych m.in. Baza Usług Rozwojowych (BUR) czy Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS).
Do zdobycia jest do 100% dofinansowania do studiów podyplomowych. A to oznacza, że studia możesz mieć całkowicie za darmo!
Partnerzy kierunku
Program studiów
Program studiów podyplomowych na kierunku zamówienia publiczne na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.
Wykładowcy
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe
W dniach 20-21.11.2024 roku Biuro Rekrutacji będzie nieczynne.
bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
- pn-pt: 08:00 - 16:00