Marian Krupa

Marian Krupa jest ekspertem w zakresie wdrożeń systemów klasy ERP (oprogramowanie firmy SAP). Pełnił rolę kierownika jakości projektu wdrożenia systemu SAP ERP w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w latach 2007-2012. W dydaktyce SAP specjalizuje się w następujących obszarach: Gospodarka materiałowa, Sprzedaż i dystrybucja, Finanse i kontroling, Project system, Systemy Informowania Kierownictwa, Business Intelligence, projekty kastomizacyjne (SPRO), Projektowanie i optymalizacja procesów w ramach EPC/BPM.

Główne osiągnięcia w zakresie SAP:

  • Nagroda Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w uznaniu szczególnych osiągnięć w pracy zawodowej (projekt wdrożenia SAP w UJ) za rok 2009/2010 oraz 2011/2012;
  • Autorska prezentacja: „Analiza wskaźnikowa w organizacji sektora publicznego na przykładzie Uniwersytetu Jagiellońskiego” – SAP World Tour, SAP Polska, Sopot 2011.
  • Autorska prezentacja: „Jak zapanować nad rozproszonymi organizacyjnie projektami na przykładzie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie” – SAP World Tour, SAP Polska, Sopot – czerwiec 2010.
  • Autorska prezentacja „Proces masowej weryfikacji konfiguracji systemu SAP ERP na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie” – IV Zlot Technologiczny SAP Polska, Ossa 2009;
  • Ekspertyza nt. „Opinia o technologii eSOA (Enterprise Service Oriented Architecture), stanowiącej podstawę oprogramowania biznesowego firmy SAP”, ekspertyza dla firmy SAP Polska (2009).
  • Referat w j. angielskim „SAP Software Solution in the Contemporary Business Education” zaprezentowany w Zagreb School of Economics and Management, Zagrzeb, Chorwacja 2005 oraz wykłady i warsztaty w j. angielskim “Principles of Material Resource Planning (MRP) at SAP R/3 – SAP Business Simulation Project” w latach 2005-2008.
  • Publikacja ”Customizing at SAP – mySAP Supply Chain Management (Edition 2004)”, International Conference on Mass Customization and Personalization (UITM in Rzeszów, 2004)”.
  • Publikacja „The Internet Initiatives of SAP – In Search of the New Economy” (e-Uniwersytet: Methods and Tools” – University of Information Technology and Management in Rzeszow – 2001),
  • Publikacja „The Supply Chain Management Model in mySAP.com – key factor of success in the New Economy” (artykuł opublikowany w materiałach V Międzynarodowej Konferencji “Total Logistic Management” – Ustroń 2001).
Waldemar Faliński

Ekspert w zakresie wdrożeń systemów klasy ERP, a szczególnie systemów SAP. Jego cały profesjonalny życiorys związany jest z projektami SAP, głównie wdrożeniami głównego komponentu ERP, zazwyczaj w zestawie z innymi oraz integracją z komponentami IT innych producentów. Z firmą SAP Polska związany był od początku jej działalności w Polsce w roku 1994. W tych pionierskich czasach, wraz z nielicznym zespołem, zajmował się organizacją działania firmy oraz promocją nowej architektury biznesowej, jaką przyniosły systemy ERP. Poza prowadzeniem pierwszych projektów, był szefem zespołu dokonującego lokalizacji systemów SAP na rynek polski. Pierwszymi projektami w Polsce były zarówno roll-outy firm zagranicznych do Polski, jak i projekty typu „greenfield” u pierwszych polskich klientów, do których należeli Orlen i KGHM. Ważnym zagadnieniem była wówczas zgodność systemu SAP z polskim prawem, w szczególności z nową wtedy ustawą o rachunkowości. W celu jej potwierdzenia, Dr Faliński kierował projektem uzyskania tzw. Rekomendacji Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. W roku 2004 Dr Faliński rozpoczął działalność jako samodzielny wykonawca, pracując głównie dla klientów międzynarodowych. Realizował również zlecenia dla SAP, takie jak migracje do HANA klientów w chmurze publicznej SAP oraz prowadzenie szkoleń ACT100 i ACT200 z metodyki wdrożeniowej SAP Activate dla Centrum Szkoleniowego SAP.

Żak
mgr inż. Anna Żak

Absolwentka Politechniki Zielonogórskiej (obecnie Uniwersytet Zielonogórski) kierunku Zarządzanie oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawski z zakresu komunikacji i Akademii Górniczo-Hutniczej z zakresu kontrolingu i rachunkowości zarządczej. Kierownik projektów z ponad 12-letnim doświadczeniem w międzynarodowej firmy konsultingowej. Prowadzi projekty wdrożeniowe i rozwojowe systemów klasy ERP – SAP, Infor LN oraz projekty serwisu aplikacyjnego SAP. Posiada doświadczenie w kierowaniu zespołami projektowymi składającymi się z wielu integratorów systemów oraz wielomodułowych zespołów wdrożeniowych. Prowadziła portfolio kilkunastu projektów wdrożeniowych obejmujących dostosowanie do polskich wymagań prawno-rachunkowych w oddziałach międzynarodowych korporacji. Wcześniej, jako Kontroler Operacyjny, odpowiedzialna za monitorowanie działań projektowych, nadzorowanie budżetowania i harmonogramowania projektów, generowanie raportów projektowych, proponowanie i zarządzanie zmianami w procesach projektowych. Karierę rozpoczynała jako Koordynator serwisu aplikacyjnego SAP. Posiada znajomość branży retail, szkolnictwa wyższego, firm produkcyjnych i usługowych. Posiada certyfikaty AgilePM®, PRINCE2®, ITIL®. Pasjonatka umiejętności miękkich w zarządzania projektami IT od psychologii poprzez strategie komunikacji i Design Thinking po podkreślenie znaczenia Change Management w projektach informatycznych.

 

WSB Wrocław. Mężczyzna w niebieskiej koszuli siedzący przy laptopie.
mgr inż. Sebastian Sobczyk

Menedżer kierunku studiów informatyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener systemu SAP ERP oraz SAP S/4 HANA. Konsultant wdrożeń i wsparcia rozwiązań informatycznych w firmach. Od lat prowadzi z sukcesem własną działalność gospodarczą, jest doradcą biznesowym w zakresie technologii nowoczesnych rozwiązań informatycznych w sieci. Wspiera i pogłębia wiedzę użytkowników w obszarze fachowego wykorzystania systemu SAP w procesach zachodzących w organizacji. Bierze udział w transferach wiedzy dotyczącej procesów logistycznych u klienta. Posiada również duże doświadczenie praktyczne jako administrator sieci komputerowych i analityk hurtowni danych. Absolwent Politechniki Wrocławskiej.

mgr inż. Bartosz Szubzda

Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Kierownik zespołu konsultantów z obszaru SCM. Ekspert SAP w dziedzinie modułów funkcjonalnych: QM, MM, LE, PP z naciskiem na QM. Silne umiejętności w dziedzinach: WM / LE. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle farmaceutycznym, motoryzacyjnym, elektrycznym oraz IT. Szeroka wiedza w zarządzaniu jakością, procesami zakupowymi, MRP, Lean Manufacturing, Lean Six Sigma, produkcji i wytwarzania cGMP, SOX, analizie ryzyka, walidacji systemów, ITIL. Audytor wewnętrzny. Doświadczenie SAP zdobyte w firmach produkcyjnych z bardzo mocnym naciskiem na procesy biznesowe. Lider w licznych wdrożeniach SAP R/3 dla modułów logistycznych. Project Manager w implementacji SAP IDES R/3 6.0 ECC. Project Manager w projekcie integracji systemu RFID do SAP R/3. Wielokrotnie pełnił funkcję mediatora pomiędzy działem IT i zespołami biznesowymi. Konsultant Application Management Services. Bardzo duże doświadczenie międzynarodowe (projekty w Niemczech, Francji, Polsce, Austrii, Hiszpanii, Holandii, USA, Rumunii, na Węgrzech i Czechach). Doświadczenie w projektach optymalizacji istniejących procesów. Project Management (menedżer w 2 projektach, lider w 5 projektów, uczestnik w ponad 20).

mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania modułów SAP: MM / WM / QM / PP. Praca z użytkownikami, polegająca na wspieraniu i pogłębianiu wiedzy dotyczącej fachowego wykorzystania SAP w procesach zachodzących w organizacji.

Mariusz Bubeła

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Konsultant wdrożeniowy i serwisowy modułów logistycznych SAP. Ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz w projektach międzynarodowych. W swojej karierze współtworzył szereg dedykowanych rozwiązań logistycznych opartych o system SAP. Obecnie pracuje na stanowisku konsultanta SAP w obszarze MM, WM i Workflow.

mgr inż. Kinga Moska

Absolwentka studiów Informatyka w biznesie, o specjalności Menadżer systemów informatycznych na Wydziale Finansów, Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Konsultant SAP Business Warehouse(BW), Business Objects(BO) i Business Planning and Consolidation(BPC), Team Leader i Single Point of Contact w jednym z wrocławskich Software Solution Center. Posiada doświadczenie w projektach związanych z tranzycją usług SAP BI z Niemiec i Holandii do Polski, utrzymaniem globalnej hurowni danych, administracją platformy SAP BusinessObjects. Wewnętrzny trener w firmie, coachujący Junior SAP Konsultantów. Wcześniej Analityk SAP Business Intelligence w amerykańskim koncernie zajmującym się produkcją w wielu branżach, gdzie przygotowywała raporty w narzedziach tj. Web Intelligence, Design Studio, Lumira. Jeszcze wcześniej po wygranym konkursie jednej z polskich spółek i czołowego producenta miedzi rafinowanej na świecie, wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowała jako Analityk SAP Business Intelligence w amerykańskiej kopalni „Robinson”, w Nevadzie, obsługując analitykę i biorąc udział w I-wszej fazie dalszego wdrażania narzędzi SAP BI. Karierę rozpoczynała jako Junior SAP Konsultant w firmie doradczej świadczącej usługi związane z implementacją i wdrażaniem SAP Retail. Wykładowca i szkoleniowiec na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, a także na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, prowadzi zajęcia w obszarze IT, głównie z SAP, baz danych, hurtowni danych, Data Mining, a także zarządzania projektami. Nagrodzona tytułem SAP Developer Hero 2017 for Building and Supporting Developer Community. Aktywnie działa w SAP Community, m. in. wspomagając organizację SAP MeetUp. Organizatorka wielu warsztatów z SAP dla studentów wrocławskich uczelni, tj. SAP CodeJam, SAP InsideTrack. Pasjonatka zarządzania projektami IT. Posiada certyfikaty ze Scrum, AgilePM i PRINCE2®. 

mgr inż. Bartłomiej Trojan

Absolwent Politechniki Wrocławskiej z zakresu Inżynierii górniczej i warszawskiej SGH o specjalizacji Zarządzanie projektami. Obecnie pracuje dla globalnej firmy z sektora FMCG w obszarze integracji systemów ERP i MES dla wszystkich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie. Certyfikowany Konsultant wdrożeniowy SAP modułów logistycznych oraz kierownik projektów. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w międzynarodowych projektach SAP w branżach farmaceutycznej, FMCG, automotive i urządzeń dla przemysłu. Dzięki pracy w charakterze konsultanta zewnętrznego jak i pracy bezpośrednio dla biznesu, nabył unikalną wiedzę o tym jak wygląda świat SAP z "dwóch stron barykady." Dodatkowym atutem jest szeroka wiedza z zakresu wszystkich głównych procesów biznesowych w łańcuchu dostaw, takich jak Zarządzanie jakością, Utrzymanie ruchu, Zakupy, Magazynowanie i dystrybucja, Gospodarka materiałowa, Produkcja i planowanie produkcji itd. 

Bartłomiej Socha

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito. Konsultant wdrożeniowy modułów logistycznych SAP, ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz w projektach międzynarodowych. Posiada certyfikat GAMP5. W swojej karierze współtworzył szereg dedykowanych rozwiązań logistycznych opartych o system SAP.

Krzysztof Szczepaniec
mgr inż. Krzysztof Szczepaniec

Absolwent Politechniki Opolskiej i Politechniki Śląskiej. Konsultant SAP w modułach: PM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów w zakładach przemysłowych w Europie. Doświadczenie zawodowe obejmuje ponad 10 lat pracy w branży produkcyjnej, od specjalisty do zarządzania projektami ... Konsultanta SAP. Bogate doświadczenie we wdrażaniu programów doskonalenia organizacyjnego i zwiększania efektywności operacyjnej: Kierownik Projektu ds. Wdrożenia SAP PM, TPM (Total Productive Maintenance) i CMMS (Computerized Maintenance Management Systems)

Krzysztof Ignaszewski
Krzysztof Ignaszewski

Zawodowo związany z wdrożeniami systemów klasy Business Intelligence. Konsultant SAP BW/4HANA, SAP Analytics Cloud, SAP Data Warehouse Cloud. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, automotive, szkolnictwie wyższym zarówno dla polskich oraz zagranicznych przedsiębiorstw. Manager działu konsultingu SAP BI w firmie doradczej. Łączy świat biznesu ze światem technologii wykorzystując najlepsze praktyki w implementacji systemów klasy Business Intelligence. Absolwent Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.