Opis kierunku

 

 

Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.

 

Podczas studiów usystematyzujesz swoją wiedzę i zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci zoptymalizować funkcjonowanie placówek ochrony zdrowia. Poznasz wiele praktycznych rozwiązań, które posłużą do kreowania pozytywnego wizerunku podmiotów leczniczych oraz pozwolą na zbudowanie ich konkurencyjnej przewagi.

Masz możliwość wyboru pomiędzy studiami online a formą niestacjonarną.
Zajęcia można realizować w formie niestacjonarnej (w sali wykładowej) jak i w formie zdalnej z wykorzystaniem systemów wideokonferencji z dowolnego miejsca nie świecie. Sam wybierasz, która forma studiowania będzie dla Ciebie korzystniejsza w danym czasie. 

Grupa 3 osoby rozmowa fontanny dwór zeszyt

Co zyskujesz?

  • Zapoznasz się z szeregiem nowoczesnych rozwiązań w zakresie bieżącego zarządzania placówką medyczną. Pozwoli Ci to odejść od utartych tradycyjnych schematów w realizacji zadań i rozwiązywaniu problemów.
  • Zdobędziesz większą pewność siebie, co znajdzie odzwierciedlenie w odpowiedzialności i autonomii podejmowanych decyzji. 
  • Podczas zajęć pokażmy Ci liczne przykłady, symulacje decyzyjne, ćwiczenia i dyskusje.
  • Zajęcia, w przeważającej większości, prowadzą praktycy, którzy na co dzień rozwiązują w swojej pracy zawodowej takie same problemy jak Ty. Nie ograniczamy się do wiedzy teoretycznej zaczerpniętej z książek.

Dla kogo?

Studia adresowane są do osób pełniących lub przygotowujących się do pełnienia funkcji kierowniczych średniego szczebla w podmiotach medycznych, w szczególności posiadających wykształcenie medyczne. 

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Bezzwrotne dotacje na studia

Sprawdź jakie dofinansowanie na studia podyplomowe ze źródeł zewnętrznych możesz otrzymać. Dopłata możliwa jest dzięki współpracy z instytucjami, które przyznają środki na rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji zawodowych m.in. Baza Usług Rozwojowych (BUR) czy Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS).

 

Do zdobycia jest do 100% dofinansowania do studiów podyplomowych. A to oznacza, że studia możesz mieć całkowicie za darmo!

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Na pielęgniarkach koordynujących, lekarzach ordynatorach i innych kierownikach spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo i jakość usług oraz wyniki placówki. Dysponują oni wiedzą fachową, ale brakuje im podstaw teoretycznych z zakresu zarządzania, finansów czy prawa. Oferta studiów na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu z kierunkiem zarządzanie w podmiotach leczniczych wychodzi naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom.

Maciej Frąckiewicz

Wykładowca kierunku | Brał udział w wielu procesach akwizycji i restrukturyzacji placówek ochrony zdrowia

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie w podmiotach leczniczych na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Katarzyna Libor-Mazur
Maciej Frąckiewicz
dr Angelika Kaczmarczyk
dr hab. inż. Katarzyna Piórkowska, prof. UWSB we Wrocławiu
Julia Cepiel
dr n. med. Izabela Felinczak
Joanna Wisznicka
Magdalena Murzyn
Paweł Małecki
dr Katarzyna Libor-Mazur

Kierownik merytoryczny kierunku. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Doktor nauk ekonomicznych. Nauczyciel akademicki. Kierownik naukowy studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w służbie zdrowia (2011-2012) oraz kierownik naukowy projektów: „Studia podyplomowe dla...

Maciej Frąckiewicz

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz licznych studiów podyplomowych, kursów i szkoleń z zakresu HR. Przez wiele lat związana zawodowo z EMC Instytut Medyczny SA m.in. jako Współpracownik Działu Rozwoju Spółki. Uczestniczył w wielu procesach akwizycji i restrukturyzacji placówek...

dr Angelika Kaczmarczyk

Ukończyła Akademię Ekonomiczną  na wydziale Gospodarka Narodowa oraz studia podyplomowe o specjalności Rachunkowość. Związana zawodowo z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu - od 2001 r. oraz z Wyższą Szkołą Bankową (obecnie Uniwersytet WSB Merito) - od 2005 r. W latach...

dr hab. inż. Katarzyna Piórkowska, prof. UWSB we Wrocławiu

Pracuje w Katedrze Zaawansowanych Badań w Zarządzaniu. Kierownik merytoryczny projektu strategicznego "Mentoring naukowy"; Kierownik studiów podyplomowych "Managing Business"; oraz studiów podyplomowych "Strategic Leadership"; tutor akademicki w BIPS (Biznesowy Indywidualny Program Studiów).

Julia Cepiel

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz licznych kursów i studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w opiece zdrowotnej. Przez wiele lat związana zawodowo z EMC Instytut Medyczny SA jako Kierownik Działu Rozliczeń oraz Z-ca Dyrektora Pionu Zarządzania i Organizacji Lecznictwa ds....

dr n. med. Izabela Felinczak

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktor nauk medycznych w zakresie nauk o zdrowiu, nauczyciel akademicki. Przez wiele lat związana zawodowo z Dolnośląskim Centrum Chorób Serca MEDINET we Wrocławiu. Doświadczony manager w podmiotach medycznych, obecnie Kierownik Działu Organizacji...

Joanna Wisznicka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalistka w dziedzinie ubezpieczeń. Broker ubezpieczeniowy. Kierownik Działu Likwidacji Szkód w RKB Broker ubezpieczeniowy.

Magdalena Murzyn

Doradca i konsultant z zakresu marketingu, specjalizuje się w marketingu strategicznym, zarządzaniu marketingowym i badaniach marketingowych. Od ponad 20 lat zawodowo związana z marketingiem, współpracowała z takimi markami jak Dekoral, Tytan, Impel, Clarena, Mactronic, Vantage Development...

Paweł Małecki

Absolwent wydziału farmacji wrocławskiej Akademii Medycznej (Uniwersytet Medyczny). Związany zawodowo z Dolnośląskim Centrum Chorób Serca "MEDINET" we Wrocławiu, gdzie pełni funkcję Kierownika Działu Farmacji Szpitalnej.

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

W dniach 20-21.11.2024 roku Biuro Rekrutacji będzie nieczynne.

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF