Co zyskujesz studiując język angielski w biznesie na Uniwersytecie WSB Merito?

.

Kierunek język angielski w biznesie możesz studiować stacjonarnie i niestacjonarnie. Jeśli wybierzesz studia stacjonarne, zajęcia będziesz mieć od wtorku do czwartku a jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, zajęcia będziesz mieć w sobotę i niedzielę, średnio co drugi weekend. 

 

Program oferuje unikatowe połączenie umiejętności językowych z wiedzą ekonomiczną i rozumieniem procesów gospodarczych. Zajęcia obfitują w słownictwo angielskie na co dzień używane w międzynarodowym środowisku biznesowym. Kierunek polecamy osobom, które legitymują się znajomością języka angielskiego na poziomie co najmniej B1 (wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego - CEFR). 

Sposób realizacji studia hybrydowe

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

  • Hybrydowy: wykłady zrealizujesz online (synchronicznie, na platformie Teams), a ćwiczenia w salach. 
    W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia. 

 

 

Język angielski w biznesie

Kładziemy nacisk na rozwój kompetencji, które pracodawcy najczęściej wskazują jako deficytowe u kandydatów do zatrudnienia.

 

Opanujesz tzw. kompetencje miękkie, między innymi międzykulturowe i interpersonalne, które pozwolą Ci sprawnie komunikować się ze współpracownikami i partnerami biznesowymi wywodzącymi się z innych krajów i kultur.

Zdobędziesz umiejętności cenione i niezbędne w każdej firmie, dzięki czemu już na starcie zwiększysz swoje szanse na rynku pracy.

studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa

Dużo praktycznych zajęć prowadzonych przez wysokiej klasy specjalistów, zarówno akademików, jak i praktyków. Nabędziesz swobody w porozumiewaniu się w języku angielskim, a przy tym nauczysz się posługiwać również językiem specjalistycznym.

 

Możesz podnieść znajomość języka angielskiego nawet do poziomu C1 (CEFR), a przy tym potwierdzić swoje umiejętności szeroko uznawanym międzynarodowym certyfikatem (np. Pearson English International Certificate i British Council EnglishScore).

Organizacja
zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków
Medal
umiejętności miękkie
Książki
specjalistyczna wiedza
specjalność anglojęzyczna

Wcześniej studiowałam na innej uczelni, jednak nie byłam do końca zadowolona. Na co dzień pracuję jako lektor języka angielskiego, animator czasu wolnego i konferansjer. To dla mnie bardzo ważne, by móc łączyć pracę zawodową z pasją. Uniwersytet WSB Merito lubię za świetną atmosferę, ciekawe wykłady i organizację studiów, która zdecydowała o tym, gdzie obecnie jestem. Mogę uczestniczyć w dodatkowych projektach, np. sesjach zdjęciowych czy przedsięwzięciach międzynarodowych. Udało mi się także studiować w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. Stały kontakt z językiem obcym pozwala w pełni zanurzyć się w tej kulturze.

Małgorzata Pyrek

Studentka Uniwersytetu WSB Merito

Klaudia Matera

Moją przyszłość wiążę z językami obcymi. Aktualnie pracuję w firmie, która oferuje międzynarodowe wymiany. Sama niedawno wróciłam z programu, podczas którego spędziłam niezapomniany rok w Nowym Jorku. To była przygoda życia. Mam duszę artysty i podróżnika. Uwielbiam odkrywać nowe zakątki świata, a w wolnych chwilach piszę książki. Zaczęłam studia na Uniwersytecie WSB Merito, ponieważ kierunki tutaj ściśle bazują na biznesie. Ważna jest dla mnie także możliwość pracowania i studiowania w tym samym momencie. Dużo czasu wkładam w rozwój językowy, w przyszłości chciałabym mówić biegle w pięciu językach i otworzyć własną firmę. To dzięki studiowaniu na Uniwersytecie WSB Merito mam możliwość uczestnictwa w licznych kursach czy szkoleniach.

Klaudia Matera

Studentka Uniwersytetu WSB Merito

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Zdobędziesz praktyczne umiejętności językowe na poziomie C1 (CEFR), które możesz potwierdzić szeroko uznawanym, międzynarodowym certyfikatem.
studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa
Będziesz posiadał podstawowy zasób rzetelnej wiedzy z takich dziedzin, jak ekonomia, prawo, finanse, rachunkowość, zarządzanie czy marketing, który pozwoli Ci sprawnie funkcjonować w międzynarodowym środowisku pracy.
Studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa
studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa
Zrozumiesz kluczowe mechanizmy ekonomiczne i zasady działania podmiotów gospodarczych.
Będziesz orientował się w zagadnieniach wielu sektorów gospodarki.
Podniesiesz swoje kompetencje komunikacyjne i interpersonalne, będziesz doskonale przygotowany do komunikacji międzykulturowej.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Business English with German
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 420 zł
Business English with Spanish
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 420 zł
Business Translation - tłumaczenia biznesowe
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 420 zł
English in Game Design
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 420 zł
International Business – biznes międzynarodowy
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 420 zł

Program studiów

Przedmioty podstawowe i kierunkowe:             

  • Gramatyka kontrastywna angielsko-polska
  • Historia języka angielskiego i literatury angielskojęzycznej
  • Praktyczna nauka języka angielskiego: fonetyka
  • Praktyczna nauka języka angielskiego: gramatyka praktyczna
  • Praktyczna nauka języka angielskiego: język pisany
  • Praktyczna nauka języka angielskiego: konwersacje
  • Praktyczna nauka języka angielskiego: lektorat prasy angielskojęzycznej
  • Wprowadzenie do kultury i historii krajów angielskojęzycznych I
  • Wprowadzenie do kultury i historii krajów angielskojęzycznych II
  • Podstawy technologii informacyjnej i aplikacji biurowych
  • Metodyka pracy projektowej
  • Ochrona własności intelektualnej
  • Podstawy ekonomii
  • Podstawy komunikacji
  • Podstawy marketingu
  • Podstawy prawa
  • Podstawy zarządzania
  • Wprowadzenie do pracy dyplomowej
  • Wprowadzenie do przekładu
  • Wyzwania rynku pracy
  • Wstęp do językoznawstwa
  • Wychowanie fizyczne
  • Język obcy II
  • BHP
  • Język polski (tylko dla obcokrajowców)
  • Komunikacja międzykulturowa
  • Praktyka zawodowa
  • Seminarium dyplomowe
  • Przedmioty specjalnościowe obowiązkowe (godziny w semestrze w zależności od specjalności) 

 

Oraz przedmioty specjalnościowe, które realizowane są od II roku studiów.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Jarosław Szostak
Maria Banaś
Magdalena Gawliczek-Kapelusz
Piotr Goraj
Marzena Kraszewska
Małoszyc
Piotr Mamet
dr Marcin Mazurek
Jacek Stypa
Bogumiła Urban
Mariusz Wilkus
Paweł Zakrajewski
dr Jarosław Szostak

Pracuje w zawodzie nauczyciela języka angielskiego od roku 1993, kiedy to ukończył studia filologiczne na Uniwersytecie Śląskim. Niedawno poszerzył swoje wykształcenie o doktorat z nauk politycznych. Stale aktualizuje i podnosi swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach i...

dr Maria Banaś

Filolog z wykształcenia i zamiłowania. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie dydaktyczne w nauczaniu języka angielskiego ogólnego oraz specjalistycznego, szczególnie interesuje się językiem ekonomii, finansów, bankowości i marketingu. Od lat współpracuje z Londyńską Izbą...

dr Magdalena Gawliczek-Kapelusz

Wykładowca akademicki; naucza gramatyki praktycznej języka angielskiego oraz dydaktyki i metodyki języka obcego. Swoje doświadczenie zdobywała miedzy innymi w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu jako wykładowca z zakresu praktycznej nauki języka angielskiego oraz w Wyższej Szkole...

mgr Piotr Goraj

Magister filologii angielskiej z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy lektora i tłumacza. Prowadzi kursy języka ogólnego i fachowego na poziomach A2-C2. Jako tłumacz specjalizuje się w przekładach tekstów literackich.

dr Marcin Jałowiecki

Doktor nauk ekonomicznych. Doradca finansowy i prawny w zakresie windykacji należności. Zainteresowania naukowe: finanse publiczne, bankowość, rynek obligacji, międzynarodowe rynki finansowe w obliczu globalizacji i kryzysu ekonomicznego, ze szczególnym uwzględnieniem rynków azjatyckich,...

dr Marzena Kraszewska

doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo, absolwentka filologii angielskiej, wykładowca na kierunkach filologicznych i lektor języka angielskiego na uczelniach wyższych, tłumacz, ekspert w zakresie współpracy międzynarodowej na poziomie szkolnictwa wyższego,...

mgr Małgorzata Małoszyc

Magister filologii angielskiej, lektor języka angielskiego z kilkunastoletnim doświadczeniem, egzaminator TOEIC. Pracuje zarówno ze studentami, jaki i klientami biznesowymi. Prowadzi szkolenia z zakresu języka ogólnego, biznesowego i specjalistycznego, a także zajęcia z konwersacji....

dr hab. Piotr Mamet

Zajmuje się naukowym badaniem języka specjalistycznego, analizą gatunku i rejestru oraz językowym aspektem nazwy produktu. Najnowsze jego badania obejmują także język postaci filmowych, czego przykładem jest monografia Licence to Speak. The Language of James Bond (2014), a także...

dr Marcin Mazurek

Wykładowca akademicki z ponaddwudziestoletnim stażem, specjalizujący się w teorii kultury i literatury. Autor monografii A Sense of Apocalypse (2014) oraz licznych artykułów naukowych, współredaktor tomów zbiorowych oraz organizator i uczestnik wielu konferencji naukowych w Polsce i za...

mgr Jacek Stypa

Magister filologii angielskiej, wykładowca akademicki, lektor mający za sobą lata doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego ogólnego i fachowego. Cyberentuzjasta śledzący rozwój nowych technologii i ich wpływu na społeczny wymiar funkcjonowania człowieka we współczesnym świecie.

mgr Bogumiła Urban

Menedżer Kierunku i Kierownik Zakładu Dydaktycznego Marketing i Sprzedaż.


Posiada wieloletnie doświadczenie w przedsiębiorstwach z różnych sektorów gospodarki, w tym w branży lotniczej oraz reklamowej.


Była odpowiedzialna za rozwój marketingu w Międzynarodowym Porcie...

mgr Mariusz Wilkus

Ekspert ds. ochrony danych, administrator bezpieczeństwa informacji,  audytor, oficer compliance. Skutecznie wdrożył w wielu przedsiębiorstwach system kontroli wewnętrznej. Współpracuje m.in z grupami kapitałowymi oraz z podmiotami prowadzącymi działalność oświatową,...

dr Paweł Zakrajewski

Uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego zainteresowania naukowo badawcze obejmują różne aspekty językoznawstwa oraz teorii komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem pragmatyki,...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia w Chorzowie

W dniach 20-21 listopada nieczynne.

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF