Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.
 
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Poleć znajomemu studia na Uniwersytecie WSB Merito Łódź, zyskaj 10% zniżki w czesnym. Sprawdź szczegóły w regulaminie.

Studia w formule hybrydowej

Wdrażane i kolejne zapowiadane zmiany w oświacie, wymagają od osób zarządzających i kształtujących politykę oświatową ciągłego doskonalenia i podnoszenia kompetencji. Proponujemy Państwu studia, które w sposób kompleksowy przygotowują do realizacji zadań oświatowych na poziomie każdej jednostki samorządu terytorialnego.

sp_sesjalato_132

Studia na kierunku „Zarządzanie oświatą w jednostkach samorządu terytorialnego” przygotowują do profesjonalnego zarządzania oświatą. Gwarantują kompleksową wiedzę z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy, finansowania oświaty oraz innych dziedzin, niezbędną do podejmowania istotnych decyzji na poziomie oświaty samorządowej. 

sp_sesjalato_47

Cel studiów

Celem studiów jest przygotowanie do profesjonalnego zarządzania oświatą i kształtowania polityki oświatowej na poziomie gminy czy powiatu. Bogaty program gwarantuje poznanie najistotniejszych zagadnień z zakresu funkcjonowania przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, a dobór doświadczonej kadry pozwala na rozwinięcie kluczowych umiejętności w zakresie zarządzania oświatą samorządową. 

Korzyści

  • Zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu prawa oraz umiejętność biegłego posługiwania się przepisami i stosowania przepisów w praktyce.
  • Poznasz obowiązki JST w zakresie kształtowania polityki oświatowej. 
  • Zdobędziesz praktyczne umiejętności dotyczące budowania lokalnej strategii oświatowej.
  • Poznasz warunki zatwierdzania arkuszy organizacyjnych, skutki niezatwierdzenia oraz tryb zmian dokonywanych w arkuszu organizacyjnym
  • Dowiesz się jakie są narzędzia i sposoby kontroli danych zawartych w arkuszach organizacyjnych i w bazie danych SIO.
  • Poznasz różne rozwiązania organizacyjne ułatwiające optymalizację wydatków na oświatę oraz szacowania kosztów realizacji poszczególnych zadań oświatowych. Nabędziesz praktyczne umiejętności z zakresu przepływu środków finansowych pomiędzy JST a jednostkami oświatowymi.
  • Dowiesz się jakie są prawne reflacje dyrektora szkoły z organem prowadzącym oraz dyrektora ze szkołą jako pracodawcą.
  • Nabędziesz praktyczne umiejętności w zakresie sprawowania nadzoru nad pracą dyrektora szkoły lub placówki oświatowej.
  • W trakcie studiów będziesz na bieżąco informowany o wdrażanych i zapowiadanych zmianach w oświacie.
  • Będziesz miał możliwość uzyskania Certyfikatu Auditora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością w usługach edukacyjnych ISO 29990:2010, wydanego przez renomowaną, międzynarodową jednostkę certyfikującą.

Dla kogo?

 

Studia adresowane są do pracowników urzędów gmin, miast i powiatów odpowiedzialnych za  realizację zadań oświatowych,  a także do pracowników jednostek typu  ZEAS i CUW,  oraz do wszystkich zainteresowanych oświatą samorządową.

Opinie

Izabela_Suckiel

Proponujemy Państwu studia, które w sposób kompleksowy przygotowują do realizacji zadań oświatowych przez jednostki samorządu terytorialnego. 
Bogaty program gwarantuje poznanie najistotniejszych zagadnień z zakresu funkcjonowania przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, a dobór doświadczonej kadry pozwoli na rozwinięcie kluczowych umiejętności w zakresie zarządzania oświatą samorządową.

Izabela Suckiel

Opiekun merytoryczny kierunku, wykładowca WSB

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie oświatą w jednostkach samorządu terytorialnego.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Zenon Decyk
Izabela Suckiel
Aleksandra Kuźniak
Zenon Decyk

Wicedyrektor w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Absolwent studiów podyplomowych „Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi” oraz "Finanse i fundusze strukturalne UE".  Ekspert w zakresie prawa oświatowego, finansów w oświacie i kontroli zarządczej. Posiada bogate...

Izabela Suckiel

Nauczyciel konsultant ds. kadry kierowniczej i ewaluacji w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.
Od ponad 20 lat zajmuje się doskonaleniem zawodowym nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych. Absolwentka studiów podyplomowych „Pomiar dydaktyczny i egzaminowanie”,...

Aleksandra Kuźniak

Dyrektorka wydziału oświaty w starostwie powiatowym, kierowniczka referatu oświaty a obecnie dyrektorka centrum usług wspólnych. 
Koordynatorka  wielu projektów edukacyjnych. Ekspertka i edukatora w zakresie zarządzania oświatą we współpracy z wieloma instytucjami, m.in. z Ośrodkiem...

Poznaj innych wykładowców
Pobierz stronę do PDF