Opis kierunku
Rekrutacja zakończona. Jeżeli interesuje Cię ten kierunek studiów, zapisz się na listę rezerwową.
Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne. |
Studia nadają kwalifikacje do wykonywania zawodu mediatora. Pozwalają na uzyskanie wpisu na listę stałych mediatorów sądowych na terenie całego kraju, co wymaga złożenia wniosku do Prezesa Sądu Okręgowego, jak również do wprowadzania procedur rozwiązywania konfliktów w biznesie i w organizacji (komisje antymobbingowe). Program jest zgodny z kwalifikacją rynkową z mediacji.
Studia realizowane w formie niestacjonarnej (tradycyjnej), czyli w salach wykładowych w weekendy.
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.
Co zyskujesz?
- Ćwiczenia w formie symulacji mediacji (odgrywania ról), w tym udział w mediacji „na żywo” prowadzonej przez zawodowego mediatora sprawią, że będziesz potrafił zastosować w praktyczny sposób techniki i narzędzia rozwiązywania konfliktów.
- Zrozumiesz praktyczne zastosowanie podstaw prawnych mediacji oraz psychologicznych mechanizmów powstawania konfliktów.
- Zdobędziesz umiejętność wyrażania, kontrolowania i rozumienia emocji.
- Twoje umiejętności komunikacyjne oraz kompetencje psychospołeczne ulegną znacznemu wzrostowi.
Dla kogo?
Studia skierowane są do:
- osób zainteresowanych wzmocnieniem kompetencji zawodowych i zdobyciem wiedzy z zakresu psychologii konfliktu, podejmowania decyzji, negocjacji i mediacji, prawa oraz praktyki biznesowej,
- osób zatrudnionych w organach administracji publicznej, jednostkach samorządu terytorialnego, szkołach i placówkach oświatowych,
- kuratorów sądowych,
- pracowników ośrodków pomocy społecznej, ośrodków adopcyjnych, domów pomocy społecznej,
- osób zatrudnionych na stanowiskach związanych z obsługą klienta,
- radców prawnych, adwokatów, notariuszy, komorników,
- doradców zawodowych, pracowników pionów prawnych i egzekucji zadłużeń w bankach,
- pracowników firm consultingowych, działów HR, menedżerów wyższego i średniego szczebla,
- właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw,
- pracowników sądów, prokuratur, policji i innych służb mundurowych.
Dokument ukończenia studiów
Bezpłatne szkolenia biznesowe
Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).
Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.
Zasady rekrutacji
Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.
Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.
Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.
Bezzwrotne dotacje na studia
Sprawdź jakie dofinansowanie na studia podyplomowe ze źródeł zewnętrznych możesz otrzymać. Dopłata możliwa jest dzięki współpracy z instytucjami, które przyznają środki na rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji zawodowych m.in. Baza Usług Rozwojowych (BUR) czy Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS).
Do zdobycia jest do 100% dofinansowania do studiów podyplomowych. A to oznacza, że studia możesz mieć całkowicie za darmo!
Dobry mediator zna techniki mediacji, psychologię konfliktu i przepisy prawa, ale przede wszystkim – zna samego siebie, dzięki czemu może pomagać innym w budowaniu zaufania i wzajemnego zrozumienia. Studia podyplomowe mediacje sądowe i pozasądowe doskonale łączą wiedzę o charakterze interdyscyplinarnym z miękkimi umiejętnościami, dzięki czemu wszechstronnie przygotowują uczestników studiów do wykonywania zawodu, który – w zgodnej opinii specjalistów – jest zawodem przyszłości.
Partnerzy kierunku
Program studiów
Program studiów podyplomowych na kierunku mediacje sądowe i pozasądowe na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.
Wykładowcy
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe
W dniach 20-21.11.2024 roku Biuro Rekrutacji będzie nieczynne.
bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
- pn-pt: 08:00 - 16:00