Kasia Kulig-Moskwa
dr Katarzyna Kulig-Moskwa

Doktor nauk ekonomicznych o specjalizacji zarządzanie. Kierownik zespołu dydaktycznego zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Pełnomocniczka rektora ds. zrównoważonego rozwoju. Praktyk i teoretyk w obszarze zagadnień z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, public relations, zrównoważonego rozwoju i ESG. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w zespołach projektowych oraz jako konsultant ds. zarządzania. Trener biznesu, wykładowca na studiach pierwszego, drugiego stopnia i podyplomowych. Naukowo interesuje się zagadnieniami zrównoważonego rozwoju i ESG, a także CSR w obszarze miejsca pracy oraz rozwojem pracowników. Na co dzień współpracuje z firmami w zakresie programów dydaktycznych i konsultingowych.

Kamilla Budnik
Kamilla Budnik

Na co dzień pracująca jako Lider ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej CCC SA. W swoich obowiązkach służbowych głównie koncentruje się na realizacji celów zrównoważonego rozwoju poprzez szereg działań związanych ze skutecznym i systematycznym  wzrostem CCC w obszarze ESG,  raportowaniu niefinansowym oraz dialogiem z interesariuszami. Absolwentka Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Zarządzania i Rachunkowość, Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Audytu Wewnętrznego na Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito).  Prywatnie interesuje się szeroko rozumianą psychologią, kocha zwierzęta i podróże.

Krzysztof Pokorski

Specjalista ds. CSR, absolwent studiów podyplomowych na kierunku Manager CSR w Collegium Civitas. Z wykształcenia internacjolog (ukończone studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego). Społecznik, aktywista, moderator dialogu międzysektorowego. Posiada liderskie doświadczenie w działalności pozarządowej i samorządzie studenckim. Pełnił kierowniczą funkcję we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (jednostce budżetowej Gminy Wrocław) w obszarze wolontariatu i edukacji nieformalnej, pomysłodawca programu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław". Zdobywał doświadczenie korporacyjne w firmie PwC jako specjalista od marketingu, komunikacji i rozwoju biznesu.

Karolina Królikowska wykładowca
dr Karolina Królikowska

Doktor nauk o Ziemi w specjalności ochrona środowiska. Wykładowca przedmiotów m.in.: ekologia, ochrona środowiska, geografia turystyczna. W obszarze zainteresowań badawczych znajdują się społeczne aspekty ochrony przyrody, konflikty ekologiczne oraz turystyka. Brała udział w opracowaniu strategii rozwoju turystyki w Parku Narodowym Gór Stołowych, prowadząc tam badania i konsultacje społeczne. Podobne badania, jak również monitoring ruchu turystycznego przeprowadziła też wraz ze swoim zespołem w kompleksach stawów hodowlanych na Śląsku i w Małopolsce, objętych ochroną w ramach sieci Natura 2000. Członek stowarzyszenia Centrum Rozwiązań Systemowych, gdzie działa w projektach z zakresu zarządzania obszarami chronionymi i partycypacji społecznej. Uczestnik międzynarodowych projektów naukowych w ramach programów ramowych Unii Europejskiej, konsultant wojewódzkich i miejskich programów ochrony środowiska w zakresie zarządzania środowiskowego. Z zamiłowania pasjonatka sztuki barmańskiej.

Daria Ostrowska

Certyfikowany Project Manager, lider zespołu, a przede wszystkim pasjonatka zarządzania projektami. Doświadczenie zdobywała w międzynarodowych korporacjach w sektorze finansowym, IT oraz consultingu.  Wice prezes Fundacji Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu, aktywna działaczka społeczna podnosząca kwalifikacje liderów organizacji społecznych. Rozwija świadomość na temat idei CSR wśród lokalnego biznesu, łącząc wszystkie sektory i ułatwiając współpracę reprezentantom każdego z nich, m.in. poprzez organizowanie spotkań networkingowych, konferencji czy szkoleń. Interesują ja techniki Visual Thinking oraz zwinne podejścia do zarządzania projektami.  

Magdalena Andrejczuk

Od 2010 roku zawodowo związana ze zrównoważonym rozwojem i ESG, posiada doświadczenie zarówno w biznesie, jak i organizacjach pozarządowych oraz międzynarodowych projektach. Obecnie dyrektorka ds. ESG w obszarze bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej mBanku, odpowiedzialna będzie za rozwój zrównoważonego finansowania i oferty produktów finansowych związanych z ESG oraz współpracą z interesariuszami zewnętrznymi. W latach 2020-2023 pracowała jako manager group ESG & sustainability w Allegro, gdzie odpowiadała za takie tematy jak: strategia, raportowanie, ślad węglowy, cele klimatyczne SBTi oraz dekarbonizacja. Wcześniej, w latach 2017-2020 w Agorze przygotowywała raporty zrównoważonego rozwoju, wdrażała kodeks etyki i strategię. Zaś w latach 2010-2017 w Forum Odpowiedzialnego Biznesu była menadżerką programu partnerstwa i wprowadzała europejski projekt Diversity Charter (Karta Różnorodności) do Polski. Wykładowczyni na studiach podyplomowych dot. ESG i zrównoważonego rozwoju, m.in. na Międzyuczelnianej Akademii Klimatu (MAK) SGH, UWr i AGH, Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, Akademii Leona Koźmińskiego, Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych, Uniwersytecie SWPS. Członkini jury Konkursu Startupy Pozytywnego Wpływu. Uczestniczy w pracach grupy roboczej ds. usprawnienia raportowania ESG wśród polskich przedsiębiorstw przy Ministerstwie Finansów oraz grupy roboczej ds. stosowania taksonomii UE pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Przygotowuje rozprawę doktorską pod tytułem „Startupy i ich ekosystem w Polsce” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Katarzyna Włodarska

Ekspert EY Academy of Business, wykładowca na studiach podyplomowych. Ukończyła Szkołę Główną Handlową oraz Wydział Geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada kwalifikacje ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) i CIA (Certified Internal Auditor). Specjalizuje się w tematyce audytu wewnętrznego i zarządzania ryzykiem. Jako trener biznesu przygotowała wiele autorskich programów szkoleniowych. Prowadziła „szyte na miarę” warsztaty dla wielu firm prywatnych i instytucji publicznych. Prywatnie uwielbia podróże po Polsce – niewiele jest regionów, w których jeszcze nie była. Nie wyobraża sobie spędzania wolnego czasu bez wody, w każdej formie: na wodzie, w wodzie i pod wodą.

Ewa Deperas-Jarczewska

Dyrektorka Zespołu Corporate Sustainability w banku Credit Agricole. Zrównoważonym rozwojem i ESG zajmuje się od 2009 r. Pracowała m.in. nad strategią i polityką, raportowaniem, komunikacją i edukacją związaną ze zrównoważonym rozwojem i ESG. Realizowała też wiele projektów m.in. we współpracy z partnerami społecznymi. Ewa jest członkinią grupy roboczej ZBP „Zrównoważone Finanse”, Komitetu CSR w CCIFP, programu Chapter Zero Poland – The Directors’ Climate Forum jako członkini wspierająca oraz Climate Accelerator Programme UNGC. Zawodowo interesuje się klimatem, zaangażowaniem społecznym marek, diversity&inclusion, zrównoważoną modą oraz innowacjami CSR i start-upami wpływu.

Antonina Konarzewska

Ekspertka ds. gospodarki obiegu zamkniętego. Obecnie zajmuje się m.in koordynowaniem zespółu zrównoważonego rozwoju dla grupy lotniczej IAG i rozwijaniem projektu zamykania obiegu dla odpadów z fusów kawowych i z chleba - Food2Good. Antonina jest absolwentką studiów magisterskich Environmental Management i Oceanografii. Zanim rozpoczęła projekt dla IAG,  przez 2,5 roku rozwijała projekty konsultingowe i platformę na odpady w start-upie Cyrkl. Wcześniej zdrobywała doświadczenie m.in poprzez koordynowanie projektu Circular Economy w WWF Polska (prawie 3 lata) oraz analizując tematy wodne dla IKEA Retail Polska. Była również zaangażowana w działania polityczne i dialog w Polsce na temat EPR, DRS, dyrektywy SUP i innych przepisów dotyczących gospodarki cyrkularnej i gospodarki odpadami. Antonina ukończyła program szkoleniowy online "From Linear to Circular London" organizowany przez Ellen MacArthur Foundation oraz została wybrana do udziału w panelu oceniającym koncepcje projektów złożonych w ramach zaproszenia "Strengthening the implementation of the circular economy" finansowanego przez Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

 

Tomasz Smorgowicz

Doświadczony ekspert ds. CSR/ESG, strategii komunikacyjnych oraz tworzenia zrównoważonych idei biznesowych. Wykładowca akademicki, szkoleniowiec, doradca zarządów firm oraz auditor raportów pozafinansowych dla międzynarodowych jednostek certyfikujących. Doktorant wydział ekonomii i zarządzania Sannio University, Benevento we Włoszech oraz wykładowca i ekspert Uniwersytetu WSB Merito. W 2015r. nominowany, a 2021 uhonorowany nagrodą “Ludzie, którzy zmieniają biznes” Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Pełnomocnik Zarządu ds. ESG Pracodawców Pomorza.


Więcej informacji na:

 

w.nalbert
Weronika Nalbert

Adwokat w kancelarii Wardyński i Wspólnicy, współkoordynatorka zespołu ESG i zrównoważonego rozwoju. Zajmuje się prawem ochrony konkurencji i konsumentów, zarówno w ujęciu transakcyjnym, jak i procesowym. Doradza w sprawach dotyczących kontroli koncentracji przedsiębiorców, praktyk ograniczających konkurencję oraz zbiorowych interesów konsumentów. Reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych dotyczących nierzetelnych oświadczeń środowiskowych (greenwashing). Doradza klientom także w obszarze ESG, w szczególności w zakresie kwestii związanych z raportowaniem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w krajowych i międzynarodowych kancelariach prawnych oraz w organizacjach pozarządowych. Prelegentka licznych konferencji o zasięgu krajowym i międzynarodowym o tematyce zrównoważonego rozwoju. Zaangażowana w działalność społeczną. Od 2019 r. pełni rolę wiceprezeski organizacji pozarządowej United Nations Association – Poland, w ramach której prowadzi liczne szkolenia w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ukończyła pilotażowy kurs Key Essentials: The Sustainable Development Goals and the Law organizowany przez University of Cambridge.