Opis kierunku
|
Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne. |
Studia podyplomowe terapia zaburzeń odżywiania to praktyczny program skierowany do specjalistów pragnących pogłębić wiedzę i umiejętności w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów z doświadczeniem klinicznym, którzy w codziennej praktyce stosują sprawdzone techniki terapeutyczne i narzędzia wspierające proces zdrowienia. Celem studiów jest wyposażenie uczestników w skuteczne metody pracy z pacjentami, które obejmują dietoterapię, techniki psychoterapeutyczne, self-compassion, mindfulness, oraz pracę nad akceptacją obrazu ciała. W programie uwzględniono również rozwój umiejętności komunikacyjnych, które odgrywają kluczową rolę w budowaniu relacji terapeutycznej i wspieraniu osób w procesie leczenia.
Kierunek prowadzony jest we współpracy z Oddziałem Leczenia Zaburzeń Odżywiania Soteria Anamija oraz Żywienie Nauka Zdrowie Katarzyna Zabłocka-Słowińska
Studia realizowane w formie niestacjonarnej (online).
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.
Co zyskujesz?
Podczas studiów podyplomowych terapia zaburzeń odżywiania:
- zrozumiesz biologiczne, psychologiczne i społeczne przyczyny zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się, ARFID.
- zdobędziesz umiejętności dotyczące postępowania psychodietetycznego, potrzebne do pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania i innymi problemami związanymi z nieprawidłowym odżywianiem;
- poznasz narzędzia umożliwiające wiarygodną ocenę sposobu żywienia i stanu odżywienia osób chorujących na zaburzenia odżywiania i nauczysz się interpretować wyniki dotyczące stanu odżywienia;
- poznasz nurty psychoterapeutyczne o udowodnionej naukowo skuteczności wykorzystywane w terapii zaburzeń odżywiania;
- nauczysz się prowadzić rozmowy wspierające zmianę oraz pokonywać bariery psychologiczne, które utrudniają osiągnięcie racjonalnych nawyków żywieniowych i optymalnej masy ciała.
- dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom zwiększysz swoją skuteczność w terapii osób z zaburzeniami odżywiania.
- uzyskasz możliwość nauki i praktykowania pod okiem specjalistów – praktyków pracujących z osobami chorującymi na zaburzenia odżywiania, co przyczyni się do rozwoju Twoich kontaktów zawodowych .
Dla kogo?
- absolwenci studiów medycznych, pielęgniarskich, fizjoterapii
- absolwenci dietetyki
- absolwenci psychologii
- psychoterapeuci
- socjoterapeuci
- pracownicy sektora zdrowia
Dokument ukończenia studiów
Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Bezpłatne szkolenia biznesowe
Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).
Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych.
Zasady rekrutacji
Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.
Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.
Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.
Bezzwrotne dotacje na studia
Sprawdź jakie dofinansowanie na studia podyplomowe ze źródeł zewnętrznych możesz otrzymać. Dopłata możliwa jest dzięki współpracy z instytucjami, które przyznają środki na rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji zawodowych m.in. Baza Usług Rozwojowych (BUR) czy Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS).
Do zdobycia jest do 100% dofinansowania do studiów podyplomowych. A to oznacza, że studia możesz mieć całkowicie za darmo!
Program studiów
Program studiów podyplomowych na kierunku terapia zaburzeń odżywiania na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.
Wykładowcy
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe
Przerwa świąteczna w dniach 23.12.2024 - 01.01.2025 r.
bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
- pn-pt: 08:00 - 16:00