dr hab. Beata Borowicz-Sierocka, prof. UD DSW

Prowadzone studia i badania koncentrują się wokół dwóch bloków tematycznych: krytyki filozoficznej oraz filozofii komunikacyjnej. Pierwszy z nich wynika z pytania o możliwy model filozofii krytycznej. Drugi natomiast obejmuje szerokie spektrum zagadnień związanych z różnorodnymi aspektami racjonalności komunikacyjnej. Te zakresy tematyczne (eksplorowane m.in. w monografiach Prolegomena do filozofii krytycznej oraz Krytyka i dyskurs) stały się zapleczem teoretycznym dla prowadzonych od paru lat filozoficznych badań nad zjawiskiem agresji komunikacyjnej.

 

Obszary badawcze:

  • teoria racjonalności komunikacyjnej
  • filozofia komunikacyjna
  • etyka współodpowiedzialności​​

Numer ORCID: 0000-0002-3614-0115

 

dr hab. Anna Lusińska, prof. UWSB Merito

Doktor habilitowany w naukach o komunikacji społecznej i mediach, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa stosowanego (specjalność reklama), manager zarządzania oświatą, certyfikowany konsultant ds. ekonomii społecznej, certyfikowany mediator sądowy. W latach 2003-2022 zdobywała doświadczenie na Uniwersytecie Gdańskim, a w 2005-2011 w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Pracowała w zespołach naukowych, programach badawczych i dydaktycznych. Autorka artykułów naukowych i monografii. Prelegent na konferencjach. Członek PTKS. W pracy badawczej skupia się na analizie kampanii społecznych. 

 

Obszary badawcze:

  • komunikowanie publiczne, polityczne, kryzysowe
  • kampanie społeczne
  • kultura i popkultura

Numer ORCID: 0000-0001-9279-4992

 

dr hab. Jan Stasieńko, prof. UD DSW

Jest Koordynatorem dyscypliny nauki o komunikacji społecznej i mediach w Federacji Naukowej WSB-DSW Merito. Pełni także funkcję Kierownika Centrum Badawczo-Projektowego Gier i Animacji „Digital Masters” na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW. Odbywał staże naukowe w State University of New York College at Brockport (USA) oraz w The Centre for Digital Media w Vancouver (Kanada). Jest członkiem wielu towarzystw naukowych: m.in. Humanism Net, Polskiego Towarzystwa Badania Gier. 

W pracy naukowej koncentruje się na game studies (narracyjne, edukacyjne i terapeutyczne konteksty gier), antropologii nowych mediów, animacji i grafiki cyfrowej, technologiach dostępnych i kulturowych studiach nad niepełnosprawnością, bada technologie mediów z perspektywy krytycznego posthumanizmu. 

 

Obszary badawcze:

  • posthumanizm i technologie mediów
  • studia groznawcze
  • medioznawcze studia nad niepełnosprawnością​​

Numer ORCID: 0000-0003-3444-696X

dr hab. Agnieszka Węglińska, prof. UD DSW

Badania koncentrują się na mediach publicznych, nowych mediach i transformacji systemów medialnych w Europie. Napisała wiele artykułów na temat polityki i kwestii społecznych wpływających na media publiczne. Prowadzi ogólnopolskie badania dziennikarzy w obrębie międzynarodowego klastra Worlds of Journalists Studies. Jest członkinią Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Mediami i Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

 

Obszary badawcze:

  • Badania mediów
  • dziennikarstwo
  • media publiczne i prywatne

Numer ORCID: 0000-0002-2573-5981